Wniosek O Fotokopie Akt – Wzór



Wniosek O Fotokopie Akt
Wniosek
Fotokopie Akt
PDF WORD
Recenzje ⭐⭐⭐⭐ 4.91 -2366
Otwórz




Wzór Wniosek O Fotokopie Akt

Ja niżej podpisana/imie i nazwisko/, zamieszkała w /adres zamieszkania/, proszę o użycie prawa dostępu do informacji publicznej oraz o wydanie kopii akt /nazwa aktu/ znajdujących się w /adres instytucji/.

Jestem zainteresowana dostępem do wymienionych aktów w celu /określić cel uzyskania kopii akt/. W związku z tym, proszę o wykonanie następujących czynności:

  1. Zweryfikowanie mojej tożsamości na podstawie dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości.
  2. Zapewnienie mi możliwości zapoznania się z aktami w siedzibie /adres instytucji/ lub wystawienie kopii akt.
  3. Określenie opłaty za wykonanie kopii akt oraz informacja o możliwości zwolnienia z opłaty.
  4. Wyrażenie zgody na sposób przekazania kopii akt (np. pocztą, odbiór osobisty).

Pragnę poinformować, że posiadam zamiar wykorzystać pozyskane kopie akt wyłącznie w celach prywatnych lub naukowych, zgodnie z przepisami prawa dotyczącymi ochrony danych osobowych, a także z zachowaniem wszelkich przepisów prawnych.

Na podstawie art. 19 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2018 r., poz. 2164), żądam, aby postępowanie w sprawie wydania kopii akt było prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami w najkrótszym możliwym czasie, nie przekraczającym 30 dni od dnia złożenia niniejszego wniosku.

  Wniosek O Akt Zgonu - Wzór

Zgodnie z art. 61 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325), wniosek ten powinien być rozpatrzony i postanowienie w tej sprawie powinno zostać mi doręczone w terminie nie dłuższym niż 30 dni od daty wpływu wniosku.

Proszę o poinformowanie mnie o terminie i miejscu, w którym będę mogła dokonać wglądu w akta lub odebrać kopie akt.

Z poważaniem,

/Imię i nazwisko/

/Adres zamieszkania/



Jak napisać Wniosek O Fotokopie Akt



1. Jak złożyć wniosek o fotokopię aktu?
Aby złożyć wniosek o fotokopię aktu, należy wypełnić odpowiedni formularz dostępny na stronie internetowej Urzędu Stanu Cywilnego lub osobiście zgłosić się do Urzędu.
2. Jakie dokumenty są wymagane do złożenia wniosku?
Do złożenia wniosku o fotokopię aktu potrzebne są następujące dokumenty:
  1. Dowód tożsamości wnioskodawcy
  2. Pełnomocnictwo (jeśli wnioskodawca działa w imieniu innej osoby)
  3. Informacje dotyczące aktu, takie jak data i miejsce zawarcia małżeństwa, data urodzenia osoby, której dotyczy akt, itp.
3. Czy wniosek można złożyć online?
W niektórych urzędach możliwe jest złożenie wniosku o fotokopię aktu online. Należy sprawdzić na stronie internetowej Urzędu Stanu Cywilnego, czy taka forma składania wniosku jest dostępna.
4. Jak długo trwa proces wydawania fotokopii aktu?
Czas oczekiwania na wydanie fotokopii aktu może się różnić w zależności od urzędu. Zwykle trwa to od kilku dni do kilku tygodni.
5. Czy wniosek o fotokopię aktu jest płatny?
Tak, wniosek o fotokopię aktu jest zwykle płatny. Opłatę można uiścić w urzędzie podczas składania wniosku lub przelewem na wskazane konto.
6. Czy można otrzymać fotokopię aktu w języku obcym?
Tak, jeśli złożysz takie żądanie, możesz otrzymać fotokopię aktu w języku obcym. Wniosek o tłumaczenie należy złożyć wraz z wnioskiem o fotokopię aktu.
7. Czy wniosek o fotokopię aktu może złożyć osoba trzecia?
Tak, wniosek może złożyć osoba trzecia, jeśli posiada odpowiednie pełnomocnictwo od osoby, której dotyczy akt.
8. Jakie są możliwości otrzymania kopii aktu dotyczącego zdarzeń z dawnych lat?
Urząd Stanu Cywilnego posiada zazwyczaj archiwalne zasoby akt, co umożliwia otrzymanie kopii aktów dotyczących nawet bardzo dawnych wydarzeń.
9. Czy fotokopia aktu ma taką samą ważność jak oryginał?
Tak, fotokopia aktu zwykle ma taką samą ważność jak oryginał. Może być używana do celów urzędowych, jak np. do składania wniosków, załatwiania spraw prawnych, itp.
10. Czy można otrzymać fotokopię aktu zawierającego poprawki?
Tak, jeśli akt zawiera poprawki, otrzymasz fotokopię z uwzględnieniem tych zmian. W takim przypadku na fotokopii znajdować się będą informacje o wprowadzonych poprawkach.
11. Czy można złożyć wniosek o fotokopię aktu przez pocztę?
Niektóre urzędy umożliwiają składanie wniosków o fotokopię aktu drogą pocztową. Należy skontaktować się z odpowiednim Urzędem i sprawdzić, czy taka opcja jest dostępna.
12. Jakie są przyczyny odrzucenia wniosku o fotokopię aktu?
Wniosek o fotokopię aktu może być odrzucony z różnych przyczyn, takich jak brak wymaganych dokumentów, nieprawidłowo wypełniony formularz, czy też brak uprawnień do zgłoszenia żądania.
13. Czy można złożyć wniosek o fotokopię aktu urodzenia przez internet?
W niektórych przypadkach możliwe jest składanie wniosków o fotokopię aktu urodzenia przez internet. Należy sprawdzić na stronie internetowej Urzędu Stanu Cywilnego, czy taka opcja jest dostępna.
14. Czy można otrzymać kopię aktu zawierającego informacje chronione tajemnicą?
Nie, kopii aktu, który zawiera informacje chronione tajemnicą, nie można otrzymać. W takim przypadku należy skonsultować się z odpowiednim organem odpowiedzialnym za udzielenie informacji.
15. Jak długo przechowywane są wnioski o fotokopię aktu?
Wnioski o fotokopię aktu są przechowywane przez pewien okres czasu, zwykle kilka lat, w zależności od przepisów obowiązujących w danym kraju.


Kategorie Akt

Dodaj komentarz