Otwórz – Wniosek O Stwierdzenie Zasiedzenia Rzeczy Ruchomej

Wzór i Przykład Wniosek O Stwierdzenie Zasiedzenia Rzeczy Ruchomej do Wydrukować i Uzupełnić – Otwórz im WORD (doc)– und PDF


Wzór Wniosek O Stwierdzenie Zasiedzenia Rzeczy Ruchomej

Wzór wniosku:

Imię i nazwisko wnioskodawcy:

Adres zamieszkania wnioskodawcy:

Numer telefonu:

Data złożenia wniosku:

Pana/Panią Sędziego Sądu Rejonowego w [miejscowość]

Wniosek o stwierdzenie zasiedzenia rzeczy ruchomej

W Sądzie Rejonowym w [miejscowość], w prowadzeniu sprawy o stwierdzenie zasiedzenia rzeczy ruchomej, występuję z niniejszym wnioskiem.

W oparciu o art. 202 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 2020 r., poz. 1740 ze zm.) wnoszę o ustalenie zasiedzenia rzeczy ruchomej, która znajduje się w moim posiadaniu od nieznanego czasu.

Wbrew wszelkim stwierdzeniom przeciwnika, posiadam pełną dokumentację potwierdzającą moje posiadanie zasiedzanego przedmiotu. Rzecz ta jest nieodłączną częścią mojego mienia i stanowi jego integralny element.

Niniejszym wnoszę o zwołanie posiedzenia w celu przeprowadzenia dowodu zasiedzenia, w związku z czym proszę o wyznaczenie takiego terminu, który umożliwi mi oraz przeciwnikowi uczestniczenie w postępowaniu.

Stanowczo podkreślam, że wszelkie przeciwnie zgłaszane do mojej własności stanowią bezpodstawne próby naruszenia moich praw własności. Wnioskuję zatem o umocowanie mojego posiadania poprzez stwierdzenie korzystania z instytucji zasiedzenia.

W związku z powyższym,

Proszę o rozpoznanie mojego wniosku oraz zasądzenie kosztów postępowania na niekorzyść przeciwnika.

[Miejscowość i data]

Podpis wnioskodawcy

Odpis wniosku:

Na podstawie art. 202 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny Sąd Rejonowy w [miejscowość], po rozpoznaniu wniosku, stwierdza zasiedzenie rzeczy ruchomej, wnoszone przez [imię i nazwisko wnioskodawcy].

Na mocy niniejszego postanowienia rzecz, o której mowa w wniosku, przestaje stanowić przedmiot prawa własności przeciwnika i przechodzi na własność wnioskodawcy.

Przeciwnik może w terminie 14 dni od otrzymania odpisu niniejszego postanowienia złożyć apelację do Sądu Okręgowego w [miejscowość].

[Miejscowość i data]

Sądzony Sędzia

Wzór i Przykład Wniosek O Stwierdzenie Zasiedzenia Rzeczy Ruchomej do Wydrukować i Uzupełnić – Otwórz im WORD (doc)– und PDF

Inne Wzór i Przykład Wniosek O Stwierdzenie Zasiedzenia Rzeczy Ruchomej



Stwierdzenie Zasiedzenia Rzeczy Ruchomej
Wniosek
PDF – WORD (doc)
Recenzje: ⭐⭐⭐⭐⭐ 4,87

1. Co to jest wniosek o stwierdzenie zasiedzenia rzeczy ruchomej?

Wniosek o stwierdzenie zasiedzenia rzeczy ruchomej to formalny dokument, który składa się do sądu w celu uzyskania potwierdzenia, że dana rzecz ruchoma przez długi czas była w posiadaniu i użytkowaniu przez osobę, która chce ją uznać za swoją własność.

2. Jakie są wymagane dokumenty do złożenia wniosku o stwierdzenie zasiedzenia rzeczy ruchomej?

Do złożenia wniosku o stwierdzenie zasiedzenia rzeczy ruchomej należy dołączyć jeden egzemplarz wniosku wraz z załącznikami, takimi jak: dowody posiadania rzeczy, np. umowa kupna-sprzedaży, faktury, świadectwa świadków, itp.

3. Jakie są kroki do podjęcia w celu złożenia wniosku o stwierdzenie zasiedzenia rzeczy ruchomej?

Aby złożyć wniosek o stwierdzenie zasiedzenia rzeczy ruchomej, należy:

a) przygotować wniosek w formie pisemnej;
b) dołączyć wymagane załączniki;
c) dostarczyć wszystkie dokumenty do sądu właściwego dla danego miejsca zamieszkania wnioskodawcy.

4. Jaki jest termin odpowiedzi na złożony wniosek o stwierdzenie zasiedzenia rzeczy ruchomej?

Sąd powinien odpowiedzieć na złożony wniosek o stwierdzenie zasiedzenia rzeczy ruchomej w terminie 30 dni od daty jego złożenia. Jednakże, w niektórych przypadkach termin ten może zostać przedłużony.

5. Jakie są koszty związane z wnioskiem o stwierdzenie zasiedzenia rzeczy ruchomej?

Koszty związane z wnioskiem o stwierdzenie zasiedzenia rzeczy ruchomej obejmują opłatę sądową oraz koszty związane z doręczeniem dokumentów. Wysokość opłaty sądowej zależy od wartości przedmiotu sporu.