Wzór i Przykład Wniosek O Wyłączenie Organu do Wydrukować i Uzupełnić – Otwórz im WORD (doc)– und PDF
Wzór Wniosek O Wyłączenie Organu
1. Dane wnioskodawcy:
Nazwa:
Adres:
Numer telefonu:
Adres e-mail:
2. Dane organu:
Nazwa organu:
Adres organu:
Numer telefonu organu:
Adres e-mail organu:
3. Treść wniosku:
Ja, niżej podpisany(a) ………………………. , zamieszkały(a) pod adresem ………………………. , zgodnie z art. 12 ustawy o postępowaniu przed sądami administracyjnymi , składam wniosek o wyłączenie organu ………………………. z rozpatrywania sprawy o ……………………………………………… .
Wnoszę o wyłączenie w/w organu z uwagi na ………………………………………………….. (tutaj należy podać uzasadnienie wniosku).
4. Uzasadnienie wniosku:
Podstawą wniosku jest …………………………………………….. .
……………………………………………..
……………………………………………..
5. Wnioski:
W związku z powyższym, zwracam się o rozpatrzenie niniejszego wniosku i wydanie stosownego postanowienia o wyłączeniu organu z powyżej wymienionej sprawy.
Proszę o poinformowanie mnie o terminie rozpoznania wniosku.
…………………………………… , …………………………………………………………… (data i podpis wnioskodawcy)
Wzór i Przykład Wniosek O Wyłączenie Organu do Wypełnić i Wydrukować – Otwórz im WORD (doc)– und PDF
Aby złożyć wniosek o wyłączenie organu, należy wypełnić odpowiedni formularz, który można pobrać na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wniosek musi być podpisany przez wnioskodawcę i zawierać niezbędne załączniki.
2. Jakie dokumenty muszę dołączyć do wniosku?
Do wniosku o wyłączenie organu należy dołączyć następujące dokumenty: – Oryginał lub odpis aktu urodzenia wnioskodawcy – Kserokopia dowodu osobistego wnioskodawcy – Oryginał zgody na wyłączenie organu od drugiego rodzica (jeżeli dotyczy) – Odciski palców wnioskodawcy – Zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do wyłączenia organu
3. Gdzie mogę złożyć wniosek o wyłączenie organu?
Wniosek o wyłączenie organu można złożyć osobiście w siedzibie Biura Ewidencji ludności lub wysłać pocztą na adres Biura.
4. Jaki jest termin rozpatrzenia wniosku?
Biuro Ewidencji ludności ma obowiązek rozpatrzenia wniosku o wyłączenie organu w ciągu 30 dni od dnia jego złożenia. Jeżeli wniosek jest kompletny i nie ma żadnych wątpliwości, rozpatrzenie może nastąpić szybciej.
5. Czy wniosek o wyłączenie organu jest odpłatny?
Tak, wniosek o wyłączenie organu jest odpłatny. Opłata za złożenie wniosku wynosi 100 złotych i musi być uiszczona przy składaniu dokumentów.
6. Czy wniosek można złożyć elektronicznie?
Obecnie Biuro Ewidencji ludności nie umożliwia składania wniosków o wyłączenie organu drogą elektroniczną. Wniosek należy złożyć osobiście lub wysłać pocztą.
7. Jaka jest procedura po rozpatrzeniu wniosku o wyłączenie organu?
Po rozpatrzeniu wniosku o wyłączenie organu, Biuro Ewidencji ludności wydaje decyzję administracyjną, której treść jest przekazywana wnioskodawcy. Jeżeli wniosek zostaje pozytywnie rozpatrzony, organ jest oficjalnie wyłączony.
8. Czy mogę złożyć wniosek o wyłączenie organu dla dziecka?
Tak, wniosek o wyłączenie organu można złożyć zarówno dla siebie, jak i dla dziecka. W przypadku wnioskowania w imieniu dziecka, konieczne jest dołączenie zgody drugiego rodzica na wyłączenie organu.
9. Czy po wyłączeniu organu będę mógł/prawo zarejestrować się jako organodawca?
Tak, po wyłączeniu organu nadal będzie można się zarejestrować jako organodawca. Wyłączenie organu nie wyklucza możliwości oddawania innych narządów czy tkanek.
10. Czy mogę w każdym momencie zrezygnować z wyłączenia organu?
Tak, w każdym momencie można zrezygnować z wyłączenia organu. W takim przypadku należy złożyć nowy wniosek o przywrócenie organu.
11. Czy jest możliwość kontroli przeprowadzenia wyłączenia organu?
Tak, po wyłączeniu organu można zgłosić się do odpowiednich służb medycznych w celu potwierdzenia przeprowadzenia procedury wyłączenia organu. Zgłoszenie takie powinno być dokonane w ciągu 7 dni od daty wyłączenia.
12. Czy może być więcej niż jedna osoba wyłączona z organu?
Tak, w przypadku wielu osób zgłaszających chęć wyłączenia organu, Biuro Ewidencji ludności wydaje decyzję dotyczącą każdej osoby z osobna.
13. Czy jest możliwość odrzucenia wniosku o wyłączenie organu?
Tak, Biuro Ewidencji ludności ma prawo odrzucić wniosek o wyłączenie organu, jeżeli nie spełnia on wymaganych kryteriów lub zawiera nieprawdziwe informacje.
14. Czy wyłączenie organu wiąże się z jakimikolwiek skutkami ubocznymi?
Wyłączenie organu jest procedurą medyczną i, podobnie jak każda inna operacja, może wiązać się z ryzykiem powikłań. Osoba decydująca się na wyłączenie organu powinna dokładnie zapoznać się z informacjami przekazywanymi przez lekarza i skonsultować swoje decyzje ze specjalistą.
15. Czy jest możliwość odwołania decyzji o wyłączeniu organu?
Tak, w przypadku niezadowolenia z decyzji Biura Ewidencji ludności o wyłączeniu organu, można się odwołać do sądu administracyjnego. Sąd będzie rozpatrywał odwołanie na podstawie przedstawionych argumentów i materiałów dowodowych.
Mam nadzieję, że powyższe informacje odpowiedziały na Państwa pytania dotyczące wniosku o wyłączenie organu. Jeśli mają Państwo dalsze wątpliwości lub potrzebują dodatkowych informacji, proszę kontaktować się z Biurem Ewidencji ludności.